שאלות נפוצות – קישור מהפוטר

שאלות נפוצות


למאוורר במחשב הנייד תפקיד קריטי להוצאת החום מחוץ למחשב, תפקוד לקוי של המאוורר בנייד מביא להצטברות חום מהירה וגבוה בחלל הנייד, דבר שגורם לנזק מהיר לרכיבי המחשב ואפילו להרס מוחלט של לוח האם.

חשוב לעבוד בסביבה נקייה ולהניח את המחשב על משטח ישר ולא על שמיכה או כל דבר שעלול שלחסום את פתחי האיוורור, המאוורר נוטה לצבור אבק, שערות בעלי חיים ושאר לכלוך במיוחד אם הונח על מיטה שטיחים או שמיכות.

במחשב נייד שהמאוורר שלו עובד בצורה לא תקינה, זרימת האוויר חופשית מפתח האוורור של המעבד. במידה ויש בעיה במאוורר ניתן להרגיש חום רב בנגיעה בתחתית המחשב או ואף בחלקו העליון, ובמקרים רבים המאוורר נשמע שעובד במאמץ ומרעיש.

במעבדה מוצאים את המאוורר לתיקון או לניקוי, לשימון והחלפת המשחה הטרמית של המעבד וניקוי יסודי של פתחי האוורור. ובמידה והמאוורר לא פועל בכלל, הוא מוחלף בחדש.

ראה שרותי מעבדה – מחירים

 

שבירה או התרופפות של שקע טעינה יוצרת נתק או קצר בלוח האם עקב משיכות חזקות או הוצאות והכנסות של כבל המטען. הדבר גורם לשבר בהלחמות או ליציאה של השקע ממקומו ויוצר בעיות טעינה, קצר חשמלי, מחשב לא נדלק או שהסוללה לא נטענת.

חלק משקעי הטעינה מולחמים ישירות ללוח האם וחלקם מחוברים עם כבל ללוח האם. במקרה הראשון כשישנה תקלה בד”כ יש להלחים מחדש את שקע הטעינה או להחליפו בחדש. במקרה השני בד”כ התקלה פשוטה יותר ויש לקבע את השקע בחזרה למקומו.

ראה שרותי מעבדה – מחירים

 

מחשב הוא מכונה מופלאה. הוא מסייע לנו לבצע פעולות שונות ומקל על חיינו. כיום בכל בית יש לפחות מחשב אחד ובבתים רבים קיימים כמה מחשבים לשימושים שונים. הסיבה לנוכחות המוגברת של מחשבים מסוגים שונים בבתים רבים בישראל ובעולם נעוצה בהרגלי הלימודים, העבודה ותחומי העניין שלנו. מחשב משמש כיום לא רק אביזר פנאי, אלא גם כלי לימודי חשוב לתלמידי בית ספר ולסטודנטים. השימוש הנרחב שנעשה במחשב במסגרות הלימוד השונות הביא לכך שסטודנטים ותלמידים רבים מצוידים במחשב נייד.

המחשב הנייד הוא שימושי במיוחד כמחשב שני בבית. נוסף למחשב הגדול, זהו כלי עבודה ואביזר לימוד נוחים במיוחד לסופי שבוע, נסיעות ועוד. היותו קל ונוח לנשיאה הפכה אותו פופולארי במיוחד וכיום לא מעט אנשים רוכשים לעצמם מחשב נייד. כדי לרכוש את המחשב הטוב ביותר שיענה על צרכינו בצורה הטובה ביותר, יש לשים לב לכמה דגשים. בחירת החלקים הנכונים תסייע לכם להרכיב את המחשב היעיל והטוב ביותר עבורכם. אחד הדברים שחשוב לשים לב אליה בעת רכישת כל מחשב ובמיוחד כאשר אנו מדברים על מחשב נייד הוא ספק הכוח.

ספק כוח למחשב נייד הוא חלק חשוב בעיקר מפני שהוא מווסת את המתח והזרם החשמלי שמאפשרים לחלקי המחשב לפעול. ספק הכוח אחראי לא רק על ויסות הכוח אלא גם על אספקתו ומשום כך בעת רכישת מחשב נייד חשוב לוודא כי ספק הכוח הוא זה שמתאים למערכת ההפעלה של המחשב. התפשרות במקרה זה עלולה להפריע לפעילות תקינה של המחשב וחמור מכך אף לפגוע ברכיבים ובחלקי עצמם. משום שספק הכוח הוא זה שאחראי להעביר את החשמל שבביתנו אל המחשב, בעת תקלה באספקת החשמל בבית ספק איכותי יציל את המחשב

במקרה של הפסקת חשמל למשל כאשר נוצרת קפיצת מתח גבוהה, ספק איכותי יצליח לספוג את הקפיצה המתח ובשל כך הוא יגן על רכבי המחשב מפני שריפה. בחירת ספק כוח למחשב נייד או נייח תיעשה על פי צריכת החשמל של כלל רכיבי המחשב. יש לבחור ספק כוח בעל יכולת הספק גבוהה דיה עבור כלל הרכיבים. את החישוב ניתן לבצע במחשבונם שונים שעוסקים בכך.

המעוניינים ליצור קשר עם צוות בלאנס מחשבים ותקשורת  לקבלת מידע נוסף והתייעצות, מוזמנים להתקשר כבר עכשיו לטלפון 077-2142004.

13 צעדים פשוטים להארכת חיי סוללת הנייד שלך:

 1. סוללה מתוחזקת אמורה לתפקד היטב במשך שנתיים – שלוש. לאחר זמן זה, כאשר הסוללה אינה מתפקדת לשביעות רצונכם ומומלץ להחליפה.
 2. נהלו את צריכת האנרגיה של המחשב בזמן שהוא לא בשימוש, אם אתם לא חובבי טכנולוגיה ועדיין לא עשיתם את זה, זה יהיה כנראה הסעיף שישפיע באופן הדרמטי ביותר על חיי הסוללה שלכם. היכנסו להגדרת החיסכון בחשמל של מערכת ההפעלה, וקיבעו את אופן צריכת החשמל של המחשב כשהוא עומד לא בשימוש, למשל: כיצד ומתי יוחשך המסך.
 3. צמצמו את זמן שומר המסך: שומר המסך שומר על המחשב במצב ערות כשאנחנו לא משתמשים בו. אם תשנו את ההגדרות כך שהמחשב יעבור למצב שינה במקום להפעיל את שומר המסך – תתייעלו בבזבוז האנרגיה שלכם.
 4. קביעת הגדרות צריכת חשמל שונות כשהמחשב עובד בחיבור לחשמל – מרבית המחשבים הניידים מאפשרים קביעת תצורה שונה כשהמחשב מחובר לחשמל או כשהוא פועל על סוללה. כשהמחשב מחובר לחשמל – תוכלו להשאיר אותו ער לנצח, ולקבוע תצורה בזבזנית לחשמל. את ההגדרות החסכוניות הקפידו לשמור לזמנים שבהם הנייד משתמש בסוללה.
 5. במחשבים של היום אין מה לשחק עם כוונוני הבהירות וצריכת החשמל בזמן שימוש, משתי סיבות עיקריות: האחת היא, שמסכי הלד הם חסכניים ממילא, והשנייה היא שעם כל הכבוד למסך ולסוללה, העיניים שלכם יקרות יותר להחלפה, ולכן עיבדו עם מסך בהיר, ואל תאמצו את העיניים.
 6. טענו את הסוללה נכון – בשימוש נכון בסוללת המחשב יש לאפשר לה להתרוקן כמעט לגמרי ואז להיטען מחדש. אל תשאירו את המטען מחובר לנייד למשך שעות ארוכות, אלא טענו אותו במלואו ונתקו מהחשמל. חיבור קבוע למקור חשמל יקצר את חיי הסוללה עד כדי שישה חודשים. טעינה של 24 שעות ומעלה עלולה לקצר את חיי הסוללה.
 7. כמו כן, אל תוציאו את המחשב מהחשמל אלא אם הוא טעון במלאו. אם אין לכם אפשרות לעשות זאת בכל פעם, השתדלו לעשות זאת לפחות פעם-פעמיים בחודש. טיפ: אם אתם משאירים את המחשב ללא פעילות במשך כמה ימים, מומלץ להשאיר את הסוללה במצב של בין 70% ל- 50% טעינה. כמובן – ללא חיבור למקור מתח.
 8. השתדלו לא להפעיל כמות גדולה של תוכנות בו זמנית. אם יש תוכנות בהם אתם לא משתמשים – כבו אותן, הדבר יחסוך בסוללה וגם יגרום למחשב להיות מהיר יותר.
 9. אם סוללת המחשב שלכם היא סוללת ליתיום, חשוב לא לחשוף אותה לחום. יש לשמור על המחשב במקום מוצל וקריר. למשל, לא להשאיר אותו ברכב.
 10. דעו שגם אם אתם לא משתמשים בסוללה, חייה מתקצרים, לכן אין סיבה לרכוש סוללה “ספייר” מבעוד מועד, אלא רק כשיש צורך להשתמש בה. מאותה סיבה, לא מומלץ לקנות סוללות יד שנייה. טיפ: אם כבר יש לכם סוללה שאינה בשימוש, שימרו אותה במקרר.
 11. כמו כל דבר בחיים גם המחשב שלנו מתלכלך, לכן שימרו על חיבורי הסוללה נקיים ובמצב טוב. כמו כן מומלץ אחת לשלושה – ארבעה חודשים לנקות את הסוללה מלכלוכים ואבק, ניתן לעשות זאת בעזרת מטלית עם אלכוהול.
 12. אם אתם יודעים שלא תזדקקו לאינטרנט בזמן העבודה על המחשב, כבו את האינטרנט האלחוטי וה – WIFI. כמו כן, אם אתם לא משתמשים ב – Bluetooth כבו גם אותו.
 13. אל תשתגעו עם החיסכון בסוללה. החלפת סוללה לחדשה צפוייה לעלות לכם בממוצע כ – 500 ש”ח. קחו הוצאה זו בחשבון והשתמשו במחשב שלכם באופן שבו קודם כל הוא ישמש ככלי יעיל עבורכם ולעבודה שלכם.

אנו בבלאנס מחשבים תקשורת מציעים מקלדות לכל המחשבים ניידים, במחירים אטרקטיביים. ומספקים מגוון שירותים לפתרון בעיות מקלדת במחשב הנייד:

 • אנו מחזיקים במקלדות מכל הדגמים של היצרניות המובילות והמוכרות בעולם. כל המקלדות שלנו הן איכותיות, מקוריות וייעודיות למודל, מגיעות עם אחריות לשנה.
 • אם אינכם בעלי ידע ורקע בטכנאות מחשבים מומלץ להימנע מניסיונות החלפה עצמאיים של מקלדת בנייד. אצלנו תקבלו שירות מהיר ויעיל להחלפת המקלדת הישנה בחדשה.
 • אם רכשתם מחשב נייד בחו”ל ללא מקלדת בעברית או ברוסית, אצלנו תקבלו שירותי חריטה על מקלדת.
 • הצוות שלנו ישמח לעמוד לרשותכם ולספק לכם כל מידע דרוש על מקלדת למחשב נייד.

מגבונים לחים ומספר דפי טישו. זה הכל!

מנגבים עם מגבון לח את המסך, ואחרי זה מנגבים ומייבשים עם טישו את המסך.

אם המסך ממש מלוכלך, יש לחזור על הפעולה שוב.

 

דילוג לתוכן